ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 
abone ol


› BİR ÖĞRENCİNİN İNCELENMESİ VE ÖĞRENCİNİN OKULDAKİ BİR GÜNÜ
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     4 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin TıklayınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 75158 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik BİR ÖĞRENCİNİN İNCELENMESİ VE ÖĞRENCİNİN OKULDAKİ BİR GÜNÜ


Etkinliğin temel amacı, öğrencileri okulda gerçekleşecek öğrenmelere ilişkin yönleriyle tanıma konusunda bizlerin bilgilenmesidir. Bizler, öğretmen olduğumuzda bu bilgiler ışığında dersleri planlayarak yürütmemiz istenecektir. Bu amaçla bir öğrenciyi inceleyeceğim.
Gözlemleyeceğimiz öğrenci 6/A sınıfı öğrencilerinden Ahmet Sarp. Bu öğrencimiz benim kendisini gözlemlediğimi fark etmeden çok doğal bir şekilde her zamanki şeyleri yapıyordu. Öğrenci:
Sözlü Etkinliklerde: Bu konuda başarılı bir kişi. Çünkü ileride müzisyen olmak istiyor. Sesi de çok gür çıkıyor. Ama öğretmenin sorularında fazla söz hakkı almak istemiyor. En ön sırada oturmasına rağmen fazla çalışkan bir öğrenci değil.
Uygulama Çalışmalarında: Okumada başarılı. Yukarıda da değindiğim gibi sesi çok gür çıkan bir kişi. Yazma işini diğer öğrenciler gibi yapıyor. Ödevlerine dikkat ediyor.
Sosyal Etkileşim: Sınıfta bir çok kişiyle arkadaşlığı var. Sınıfta müzik derslerinde şarkı söylüyor. Bireyselliğe önem veriyor. Gözlemime göre bireysel daha başarılı olacak bir çocuk.
Teneffüslerde ve Diğer Ders Dışı Faaliyetlerde: Diğer öğrencilerle devamlı etkileşimde. Bazen bahçeye indiğinde ise varsa top oynuyorlar. Ama teneffüsün kısa olması buna pek müsaade etmiyor.
Sınıfta öğretmen sorduğu soruya doğru cevap veren öğrenciye artı (+) vereceğini sınıfın hepsine söyledi. Kim doğru cevap verirse artı (+) notu alacak. İlk soruya, ismi Mehmet olan öğrenci doğru cevabı verdi ve artı notunu aldı. Birkaç dakika sonra tekrar bir soru daha sordu. Bu soruya Ahmet isimli öğrencimiz doğru cevap verdi. Bu sırada öğretmen Ahmete hak ettiği artıyı vermeyi unuttu. Ahmet duruma müdahale ederek öğretmenden artı notunu istedi. Eğer ki, öğretmen Ahmete artı notu vermezse adaletsiz olacaktı. Öğretmen de tabi ki artı notu verdi.

İlk olarak kendime gözlemleyeceğim öğrenciyi seçtim. Bu öğrenci 6/A sınıfı öğrencilerinden Ahmet Sarp. Orta seviyeli bir öğrenci.
Ahmet Şamın çarşamba günü ki ders programı şu şekildedir:
1. Matematik
2. Matematik
3. Sosyal Bilgiler
4. Türkçe
5. Türkçe
6. Türkçe
Öğrencimiz sınıf başkan yardımcısı; fakat bu görevini yerine getiremiyor. Çünkü sınıf çok kalabalık ve yaramaz.
Bahçeye Çıkması: Öğrenci tenefüslerde bahçeye hiç çıkmıyor. Sebebi sınıflarının okulun ikinci katında oluşudur. Tenefüsün 10 dakika olması nedeniyle, bu süre merdivenlerde inip çıkmakla geçeceğinden öğrenci bahçeye çıkmıyor. Tenefuslerde sınıfta şarkı söylüyor, yüksek sesle konuşuyor, arkadaşlarına sataşıyor.
Öğretmeni Dinleme: Öğrenci en önde oturmasına karşın öğretmeni tam manasıyla dinlemiyor. Derste başka şeylerle ilgileniyor.
Arkadaşlarıyla Sohbeti: En fazla yaptığı şey sürekli arkadaşlarıyla konuşmaktır. Tenefuslerde genellikle Umut ismindeki arkadaşıyla sohbet ediyor. Bundan çok hoşlandığı her halinden belli oluyor. Ayrıca bu sohbetleri ders esnasında da yapıyor. Ama arkadaşlarına karşı genelde kinci sözler soylu l yor.
Kaç Dakika Öğretmenle Ders Etkileşiminde: Öğretmen soru sormadıkça, ders anlattırmadıkça ve ilgisini çeken bir şey olmadıkça (genelde olmuyor) öğretmen ilgisiz kalıyor. 40 dakikalık derste 10-20 dakika, öğretmeni dinliyor. Öğretmen ile birebir konuşması 1-2 dakikayı geçmiyor. Öğretmen not tutturduğunda ise yazı yazıyor. 10 dakika da kendi halinde, 10 dakika başka şeylerle ilgileniyor.

OKUL DENEYİMİ I
ÖĞRETMEN ADAYI RAPORU
Aday Öğretmenin Hafta :
Adı Soyadı : SADİ KÜÇÜKOĞLU Tarih:
Numarası : 0204030412044
Bölümü : TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ

Ders : TÜRKÇE

Sınıf / Şube 6/A
Öğrenci Sayısı : 35
Uygulama Öğretmeni GÖNÜL ÖZTÜRK

ETKİNLİK DERSİN YÖNETİMİ VE SINIFIN KONTROLÜ

Bu hafta yapacağımız rapor: “Dersin Yönetimi ve Sınıf Kontrolü” için gözlemlerime başladım. Öğrenciler, sabah töreninden sonra sınıflarına girmeye başladılar. Bu arada çok gürültü çıkıyor. Nöbetçi öğretmen koridorlarda sürekli bağırıyor, fakat öğrencilerin bir çoğu aldırış etmiyor. Gürültü yapan öğrencileri susturma görevini sınıflar

Güncel Aranan Ödevler

maket planları, bankaların sınav soruları, kesir ölçek, hafız, göç olgusu, milli kültürümüz, istanbulun su kaynakları, ağrımak, yaban yakup kadri karaosmanoğlu, atatürk ün hayatı, aol lise, demokrasi ile ilgili özlü sözler, mobil uygulamalar, ölü canlar kitap özeti, sindirim çeşitleri, john locke, kpds, perçinlemek, mum etmek, darülbedayi, çevrenin kalıtıma etkisi, eğitim sorunları, mistisizm, ödyometre, 3 fazlı asm, parklar, 1.sınıf yıl sonu zümre, atatürk olaylar anılar, bulutlu havalar, hudut, slayt hazırlama, bango, eylemsizlik momenti, bilgisayarla gorme, lokanta mimarisi, eski yunan, Levanten, baktırmak, yüksek lisans, resimde sanat akımları, ilahiyat, eğitimin felsefi temelleri, şönt generatörler, adap erkân, canlılar ile ilgili grafik soru, dilin, irak, lisan, edebi mektup, xsl nedir, emniyetsiz, gına, working mother, dünya bankası kredileri, bingi, keçeleşme, tebyiz, kıble, panzehir, keyifli, murathan mungan, tekçi, ziya paşa, kütlenin korunumu kanunu, leke, hacivatla karagöz, afacanlar çetesi ipek ongun, atak yapmak, sayı farkı, matematik yıllık plan, örgülü, Bahaî, mekki ayet, tartma, gömüt, permutasyon, akdeniz politikası, atfetmek, toplumsal, meyve suyu üretimi, fikriyat, ozanlık, gastrik, barlar, davul gibi, caka, sözcük türleri, hücre, işe alım testleri, murakabe, hz muhammed, gerçi, tanıtılış, anayasalar ile ilgili olaylar, kaim, pop art, avans, bulgaristan coğrafi yapısı ve ekonomisi, yarış arabası, jenga, bir hilal uğruna çanakkale, kuru kuruya distilasyon, paravan, metrenin bulunuşu,, ayıplanmak, ağlı, biyolojide sistemler, islam düşüncesi, demet, hastane nedir, üçgeni kim bulmuştur, dondurulma, fora, kütlenin ölçülmesi, etik günü şir ve yazı, türkiyedeki bitki türleri, kontrol, kucak kucak, çiçekler gece ne yapar, turan taktiği, beyincik, h.z muhammedin hayatı, mandra, destan dili, binişme, ebcet, azerbaycan dili, gıdım, aydınlatmak, özgürlük nedir, sıkı yönetim, açık kaynak kodlar, karbürleme, tevazulu, balina, türkçeyi güzel kullanma, geveze, hücresel imalat, üslü sayılarla ilgili sorular, soğukluk, iletişim teknolojilerine göre ağlar, sınırlanma, kıyafet, dışında, gelir gider tablosu, doğal sayı, kimyager, hayvan sevgisi kompozisyon, makine mühendisliği stajı, tahavvül, trafik kazalari, dialog, uysallık, beden imgesi, kamu açığı, kalpazan, andırma, kapmak, erken çocuk eğitimi, feriştah, nikelli, cevre muhendıslıgı, ihracatta müşteri bulma, şeker pancarı, kekemelik, davranış bilimlerine giriş, emdirme, genellikle, ince zarlarda girişim, 322, önce ekmek, elverişsiz, batılılaşma süreci, doyma, bilimsel bir araştırma, allahın yasakladıgı, trigonometriyi kim buldu, kekelemek, mit ve mitoloji edebiyat ödevi, oks sınavı, dfa, bilim adamı kimdir, sağlama, renk, din ve vicdan ozgurlugu, güç gelmek, aygıt, ortalıkta, 16. yy da matematik, aritmetik fonksiyonlar, şıra, kutluk devleti, hissiz, lise 1 soru tarih, kırsal turizm, elektronik raporları, duba gibi, fizikte kütle, 1960 lı ihtilaller,