ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› TÜRKİYENİN DÜNYA ÜZERİNDEKİ YERİ VE ÖNEMİ
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     2 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 158073 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik  Türkiyenin Dünya Üzerindeki Yeri Ve Önemi
A-Türkiyenin Dünya Üzerindeki Yeri

Türkiye;Avrupa,Asya ve Afrika kıtalarının birbirine en çok yaklaştığı yerdedir Atlas Okyanusuna bağlı bir iç deniz olan Akdeniz ve kolları ile çevrili,iki yarım adadan oluşmuş bir ülkedir. Anadolu yarımadasına doğudan;Gürcistan,Ermenistan,Nahcıvan(Azerbaycana vağlı özerk cumhuriyet)ve İran çevreler.Güneydoğusunda Irak,güneyinde Suriye ile komşudur.Trakya yarımmadasının batısında Yunanistan,kuzeyinde Bulgaristan yer alır.Türkiye,genel görünüm olarak doğu-batı doğrultusunda uzanan bir dikdörtgen biçimindedir.
Türkiye,36-42 derece kuzey parelelleri ile 26-45derece kuzey meridyenleri arasındadır.Buna göre yurdumuz kuzey yarımkürede,Kuzey Kutup ile ekvator arasındaki mesafenin ve yaklaşık ortasındadır.Acak,ekvatora biraz daha yakındır.36derece kuzey paraleli Türkiyenin güneyinde Anamur Burnuna yaklaşırken,Hatay ilinin Toprak tutan köyü,bu paralelin biraz güneyine değin uzanır.42derece kuzey paraleli ise Türkiyenin en kuzey ucu olan Sinop yarımadasındaki İnce Burnundan geçer.26derece doğu meridyeni, Biga Yarımadasındaki Baba Burnuna yaklaşırken,Gökçeadanın Avlaka Burnu,bu meridyenin daha batısında yer alır.45derece doğu meridyeni ise Türkiyenin en doğu ucu olan , Aras akarsuyunun topraklarımızdan çıktığı yerin(Türkiye- Nahcivan-İran sınır kavşağı)doğusundan geçer. Türkiye bulunduğu enlemlere göre, ılıman kuşakta yer alan bir ülkedir.
Türkiyenin Dünya Üzerindeki Yeri Ve Önemi
A-Türkiyenin Dünya Üzerindeki Yeri

Türkiye;Avrupa,Asya ve Afrika kıtalarının birbirine en çok yaklaştığı yerdedir Atlas Okyanusuna bağlı bir iç deniz olan Akdeniz ve kolları ile çevrili,iki yarım adadan oluşmuş bir ülkedir. Anadolu yarımadasına doğudan;Gürcistan,Ermenistan,Nahcıvan(Azerbaycana vağlı özerk cumhuriyet)ve İran çevreler.Güneydoğusunda Irak,güneyind

Güncel Aranan Ödevler

fie, isigin prizmada kirilmasi, bilimin tarihi, sürtünmeli yüzeyler, iki geçeli, hafızalar, yasaklayıcı, yer atları, gömlekliler, mink, gütme, davıd copperfield, kudas, almanya çocuk oyunları, kalp yapisi, hyundai, delikliler, nur inmek, bakterı, dekadan, büyücü, sentez tepkimesi, devren, erbiyum, arife, sunu, toplum, grafik nedir, unisef, Ari dil, organ nakli, 19.yüzyılda yapılan savaşlar, ofis planlama, taife, ıf clause, etki, anaokulu bina özellikleri, fikir, işaretçi, 2004 lgs, 23 nisan uluslar arası çocuk şenliği, 1487 tarihi olaylar, tepiş, sefalet, vakumlu kum kalıba döküm, necil kazım akses, dönüşmek, ada vapurunda, sıvılar, kazaskerlik, dursun aydin, 2000 li yılların bilimi biyoloji, ahkâm, geçmiş, hemen, ders nedir, dikenli meyan, insan kaynakları planlaması, cezmi, dıs ticaret stajı, elektrik staj raporu, 7 sınıf yaprak testleri, peyami, diş ticaret stajı, kullanım ve doyum teorisi, senın, fön rüzgarları, tavla, ekşi maya, tarım, bursluluk sonucu, defter yapimi, kahve falı, toplam kalite yönetimi, 1. dünya savaşı nedeni ve sonuçları, cumhuriyetin dünü bugünü yarını, hece yutumu, avokado, çok partili rejim denemeleri, öz su, kıbrıs, kongre nedir, teknoloji ve tasarım arasındaki fark, agrega deneyleri yapılışı, oğulsuz, gacarlar, efruz bey, deterjan tanımı, güzel sanatlar nedir, atatürk ün getirdiği yenilikler, platon ve demokrası, parlatma, dbm, destan dönemi türk edebiyatı, kan doku, adım atmak, gülistan özet, haris, bilişim otel, taşıt bakımı, süper iletkenler, atatürk soy ağacı, şarlatan, turizmci, geleneksel türk tiyatrosu, enerji denklikleri, alavere, geometri, 3 boyut nedir, düzlem ayna, aylık ücret bordrosu, dizgi yeri, haf, dağdağa, ulaştırmas, sümük, ekonomi ve iş idaresi, coğrafi bölgeler, 17. yüzyıl ıslahat hareketleri, eski meslek gurupları, hacer, dpy soruları, mikroorganizmalarda beslenme, dosyalanma, çalışma tarihçesi, alış-satış hesaplama, sollama, tokmakçı, tenasüp, tekerleğin tarihi, leo burnett, sevda dolu bir yaz, boolean cebri, hikaye incelemesi, elektropnömatik uygulama devreleri, turistik harita, sendikalar, ikametgah ilmühaberi, bir kafada, ulkemizde tarım ve sanayii, ayarlı, dış satım, hoşgörülü birey nasıl olur, sami paşazade sezai, pot, kimya yıllık planı, doganin dengesini bozan etkenler, şişman, ihzar, plansız sanayileşme, çulluk, denklemin tarihçesi, aptal olmak, düz ünlü, yatırım analizi ve portföy yönetimi, damatlık, tig kaynak dersleri, gülümseyiş, zil tesisatı devreleri, kür, 4. murat bagdat, reçete, süzülme, kıh, eş deprem, atatürkün boyu, 2004 öss, pıd özellikleri, ginseng, knut hamsun açlık, ist kurtuluşu, fle, eğrim, vygotsky, avrupa balkan, kanlı noel, metil metakrilat proses, aygın, paslaşma, vestel beyaz esya, gece gündüz nasıl oluşur, enerji piramidi, notam, sperma ana hücresi, ekmek ağacı, arkalıklı, plüralist, tanınmak, taş pudra, ted, avrupa birliği ve amerika ilişkileri, gürültücü, santralci, orta doğunun tanımı, naiplik, 19. yüzyıl osmanlı tarımı, el açmak, prestij, matematikte vektörler,