ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› BİLGİSAYARIN KULLANIMI
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     3 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 148256 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik BİLGİSAYARIN KULLANIMI


BİLGİSAYAR NEDİR?

Çok hızlı işlem yapabilen, çok sayıda bilgiyi küçük alanlarda saklayabilen, istenildiğinde kayıtlı bilgilere kolayca ulaşabileceğimiz, elektrikle çalışan bir alettir.

BİLGİSAYARIN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Eğitim, fabrika, sağlık, iletişim, yapı işlerinde, eğlence, üniversiteler, bankacılıkta, avukatçılıkta, savaşta, uzayda, barkoda, rezervasyonda, süt sağımında bilgisayar kullanılır.

EĞİTİMDE BİLGİSAYARIN KULLANIMI:

Derslere yönelik bilgisayar programları hazırlanmış, bilgisayarın eğitimde kullanması yaygınlaşmıştır. Hareketli görüntüler, sesler, konu anlatımları, testler, sınav sistemleri, ölçme ve değerlendirme özellikleri sağlayan programlar bilgisayarın eğitime katkısını artırmıştır. Ayrıca internet kullanımının yaygınlaşması, öğrencilerin aradıkları bilgilere çok daha hızlı ulaşmalarını sağlamıştır.

FABRİKALARDA BİLGİSAYARIN KULLANIMI:

Fabrikaların muhasebe, işletme, satış ve pazarlama, satın alma, üretim planlama, araştırma geliştirme gibi bölümlerinde bilgisayardan yararlanmaktadır. Üretim aşamasında bilgisayar destekli iş makineleri de kullanılır.

SAĞLIKTA BİLGİSAYARIN KULLANIMI:

Hasta kayıt bilgileri bilgisayarda tutulmaktadır. Böylece; doktorlar muayeneye gelen hastanın önceki bilgilerine çok daha hızlı bir biçimde ulaşabilmektedirler. Hastanelerdeki elektrikle çalışan tüm aygıtlar bilgisayar denetimi altındadır. Ayrıca sağlık karnesi
Çıkarmada da bilgisayar kullanılır.
Doktorlar bilgisayarı yüzlerce farklı şekilde ve farklı iş için kullanırlar. Bilgisayarlar hastalıklara tanı koymaya yarayan basit yazılım paketlerinden, insan beynini tarayan karmaşık makinelere kadar modern tıpta yaşamsal önemde bir yer kaplar.
Bilgisayar hastanın sağlığı ile ilgili önemli verileri takip eder. Hastaya verilen ilacın kandaki oranını da kontrol eder.

İLETİŞİMDE BİLGİSAYARIN KULLANIMI:

Bilgisayar telefon ve ağ alt yapısı kullanılarak birbirine bağlanabilmektedir.

Güncel Aranan Ödevler

sivi örnekleri, gaz altı, nüfus piramitleri, reenkarnasyon, bernolli denklemi, performans değerlendirme prosedürü, gri dökme demirler, şirden, akım sapması, ayran makinaları, gözü keskin, cep bilgisayarı, konsolidasyon, otozomal resesif, havada bulut, meşbu, hatiplik, egitsel oyun, bolu tanıtım, anket örneği, gül gibi, manyeto optik, takunya, standart penetrasyon deneyi, fizibilite raporu, ruzname, aşısız, mercedes, natır, kaynana, dedi mi, oyuklu, öğrenci şiirleri, psiko motor gelişim, hektometre, beyin temelli öğrenme, atatürk hayatı ingilizce, 1 ton kaç kg, suç, değiştirtme, şarkılar, emrah yılan, yakıt çeşitleri, fizik elektirik, kültür turizmi, fakirleşme, musikişinas, engellenme, oguzhan, başlıca sosyal haklar, dosyalama sistemi, 32 sayılı kanun, tolerans işaretleri, mesnevilerin özellikleri, ilkbahar mevsiminde doğada ki değişim, ana kubbe, payandalı, ege sorunu, beydaba eserlerı, mumyalanma, armürlü dokuma makineleri, hak ve özgürlüklerin yayılması, sebze ve meyve, içilme, görev tanımları, ut yeri, otlukbeli savaşı, geometri kapak, müziğin önemi, şirket nedir, robot, ekli, farklı ülke çocukları, radyo yayıncılığı, suna gibi, gelin almak, işaret, sindirim, çim, pazarlıkçı, nursuz, el sanatları, okkalı, esef etmek, ova nedir, cim, kâğıt, paltolu, sanatoryum, tercüme, esnetmek, stratejik pazarlama, informatik, oyunları seç, c sharp, poşu, ince ince, sükse, anadolu agızları, elinde, türk edebiyatında tiyatro çeşitleri ve tiyatro gelişimi, fransa denizcilik, yalın, oksijen solunum, toplam çarpım sembolü, hayalet süvari, kazanç, tane, ödev nasıl yapılmalı, atatürk ile ilgili sunum, vahiy, soğurmak, edinilmek, kuyu logu, somya, ahşap konak, dönel, bati inaçlar, ter bezi, pekleşme, amenajman, kopuz, halk hikayesi nedir, atatürk ve cocuklar, muasırlaşma, savma, eklemler, radyo yayınları, berbat, doğa ve hayvan sevgisi, revir, havalimanı, sanık, fırtınalı, cocuk ve ataturk, pasif, ölçü birimleri resmi, nope, günlük hayatta fizik, kavuştak, oya gibi, pervasızlık, as as, 4 halife devri, ıstaka, keten lifi, oylanmak, doğadaki azot çevrimi, nasihatçi, kurbağa, eğitsel oyun, esp sistemi, fabrika stajı, dost düşman, ölçüsüz, roma imparatorluğu, pelür, gezi, fen bilgisi dersi elektrik konusu, uluslararası tutundurma, 1959 krizi, sarkıntı, anodik aktivasyon, 1961 anayasasinda cumhurbaskani, hareket ve dinamik, mimar sinan eserleri, 100 temel eser, acı acı, katım, tıraş tası, cinsel ayrımcılık, yüzme kursları, çıkmış öss soruları, kavak yelleri, baht, fasulye yetiştirme, tipleşme, bir tanem, minaraller, dindirmek, öz kardeş, 15 yaşında bir kaptan özet, çözgülü örme, finansal muhasebe, muharrik, görsel sanat, işi bozmak, geleneksel türk edebiyatı, atatürkün katıldığı savaşlar, türkçede mi eki, nakşetme, fiziksel kimya, mutluluğun sonu yok, dehliz, arz talep yönetimi, ihlâs, başı dönmek, çobanlama, invertör,