ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 
abone ol


› İLKÖĞRETİM 3. SINIF HAYAT BİLGİSİ DERS KİTABI
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     5 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin TıklayınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 140505 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik İLKÖĞRETİM 3. SINIF HAYAT BİLGİSİ DERS KİTABI
Ders kitapları öğrenme ve öğretmen sürecinde özellikle planlı eğitim uygulamalarda öğrencilerin neler öğreneceğini ve öğretmenlerin ise neler öğreteceğini önemli derecede etkileyen birer kaynaktır. Ders kitaplarında verilen bilgiler eğitim-öğretim programlarının amaçlarını ve amaçlara bağlı hedef davranışları kazandırmaya hizmet edici nitelikte olmalıdır. Ders kitabı öğreticilik yönü bakımından iki ana alt başlıkta toplanır.
A) DERS KİTABININ OKUNABİLİRLİĞİ
 Ders Kitabının Baskı Tekniği ve Cildi:
Kitabın baskısı renklidir ve sayfaları ciltlidir. Sayaların yazı alanı dışında alt ve üstlerden 2-2,5 cm arasında, sağ ve sol yanlardan da 1,5 cm boşluk bırakılmıştır. Sayfalarda mürekkep izi yok ve sayfalar beyazlatılmış kağıttandır. Resimler, kapak renkli ve orijinaldir. Kitabın sayfaları, arka sayfaya çok az da olsa yansımış fakat bu çok büyük bir dikkat dağınıklığına neden olmuyor. Kitabın bütün bölümleri aynı renk tonunda değildir. Hazırlık çalışmaları sarı, alıştırma çalışmaları mavi, sözlük bölümü pembe renk tonundadır. Kitabın sayfa numaraları mavi bir alt çizgi üzerine normal yazı renginin tonunda verilmiştir. Kitabın kapağı, kitabın yapraklarını tamamen örtecek şekilde ve aynı boyuttadır. Kitabın baskı adı ve yeri kitabın ikinci sayfasında verilmiştir.
Kullanılan kağıt, beyaz ve ışık refleksi vermeyen cinstendir. Sayfalar 2. derece hamur, 80 gr’dır. Kitabın kapak kağıdı daha kalın renkli kağıttan yapılmış, Amerikan bristol ve 300 gr’dır.
 Kitabın Fiziksel Özellikleri ve Genel Görünümü
Kitap, 3. sınıf Hayat Bilgisi Ders kitabıdır. Kitabın ebatları, büyük boy, 19x27 cm’dir. Ders kitabını ele aldığımızda ilk önce dikkati çeken kitabın ön kapağıdır. Kitabın ön kapağında yeşil-sarı fon üzerine kitabın ismi, kaçıncı sınıfa ait olduğu kitabın yazarı, yayınevinin adı yazmaktadır. Kitabın adı ve kaçıncı sınıfa ait olduğu mavi, yayınevinin adı da beyaz renk ile yazılmıştır. Kitabın içindeki üniteler ve konularla ilgili renkli, ilgi çekici resimler vardır.
Kitabın ilk sayfasında kitabın ismi, 3. sınıfa ait olduğu Talim Terbiye Kurulu’nun izni ve ne kadar süre ile ders kitabı olarak kullanıldığı yazmaktadır. Sayfanın en altında da yayın evinin adı, adresi ve telefon numarası yazmaktadır.
Kitabın 2. sayfasında, beyaz sayfa üzerine mavi tablo içinde tasarım, grafik bölümünü inceleyen kişinin adı, resimleri yapan kişinin adı, dil ve imla yönünden inceleyen kişilerin adı ve basım yerinin adresi ve telefon numarası yazmaktadır.

 Kitaptaki Cümle ve Kelimelerin Yapısı
Kitapta kullanılan kelime ve cümlelerin yapısı ilkokul 3. sınıf düzeyine uygun uzunluktadır. Kullanılan harflerin puntoları 14 dür ve bu ilkokul 3. sınıf öğrenci seviyesine göredir. Bir cümledeki kelime sayısı genelde 6-8 kelimeyi geçmemektedir. Bir metindeki kelime sayısı da 100-150 kelime arasındadır. Kelimeler öğrencini anlamını bildiği, çoğu sözlük anlamında kullanılan kelimelerdir. Cümleler kısa, anlaşılır ve ku

Güncel Aranan Ödevler

terfian, maliyet türleri, termometreler, turistik, çubuklu, genom projesi, fürüzan, mevsimler oluşumu, Rabbena, ebob ekok soruları, başkaca, dil ile söylenmiş özdeyişler, rekreatif etkinlik, 0 bulan adam, oktay rıfat horozcu, ikinci yeni, pul, lika, kuşlar ve elektirik, fıçı gibi, ilk iletişim araçları, psikolojik sorunlar, hayvanların beslenme şekilleri, zehra, yağmur kuşu, biyolojik saat, besin, katma, gözleme, cemşid, domain, izometri, oyunları seç, tipografi ile ilgili yazılar, hira, tam zamanında üretim ve türkiye, tombik, milliyetsiz, galilio, rekombinant dna, çizmek, 5.sınıf matematik matematik, cumhuriyet nedir, çubukçu, insan ilişkileri, grip, anlatmaya bağlı edebi metinler, mutsuzluk, sözleşmek, hakaniye lehcesi, boylanmak, din anlayışındaki farklılıklar, dil bilimi türleri, tedarik, dünyanın biçimi, bina resimleri, şans, müsekkin, eko sistemindeki bozulmalar, karaburçak, flaşh, erin, yurt sevgisi ile ilgili şiirler, iliksiz, bayi nedir, young modülü, javascript, zengin etmek, şakirt, 1980 sonrası kapatılan siyasi partiler, iş kadını, elektriğin bulunması, ab hibe projeleri, mantık nedir, bozuluş, almanya sağlık sistemi, kanun, epoksi, saydırmak, metal manometre, sıcak su kaynaklarının kullanım alanları, tecil, anlamamak, süpürme, 1960 siyasi olaylar, iştiha, ilmiye teşkilatı, dörder, senaryo, peyami safa, azatlık, mahşer, sanat sosyolojisi, atom saati, armonize, daldalan, vade farkı, mihr, omuz, balik fiyatlarindaki artis, aptes, ana okulu için performans ödevi, gestalt, durağanlık, şasi ölçme ve kontrol sistemi, maddenin yoğun fazları, curtius, motorların frenlenmesi, sah, vurgun, jeneratörler çalışma prensibi, yavaşlatılma, nerede ise, hava kanalı, başıboş, kara yüzlü, ıslah olmaz, arayıcı, muhasebe staj defter, uluslararası rezerv, destroyer, seferî, kamu geliri, eriyiş, iştikak, gömlekçi, turnuva, sivilleşme, freze tezgah, gazal, soy, geleneksel, ithamname, hidrolik pres devresi, tekstil staj raporu, alacagın devri, gitti, inanç ve davranış ilişkisi, bedri rahmi eyüpoğlu, ayrıt, nevruz bayramı, mum direk, 7. sınıf test soruları, varyete, fizik esneklik, özellik, su tesisatı basınç kayıpları, ayaküstü, türkiyede insan hakları, sakak, dil ve edebiyat, ekti, konuk evi, pascal prensipleri, biyosidal, uzay ve gezegenler, denizlide tarım, periyot nedir, 9 sınıf ing, ikramcı, elektronegatiflik, linyit kömürü, ilkokul 1, çıyan gibi, solma, tepik, 14 kasım 1918, kurumsal kültür, gazi üniversitesi ingilizce, kütle ve agırlık, aksak rekabet, fonksiyon türleri, dolamit, ga3, tarihi nesneler, kibirlenme, kültür ve edebiyat, insanlarda bebeklik dönemi, eylül romanını özeti, kaloma, fabrikasyon, yararlı hayvanlar, anayasalarda demokrasi, oraya, vücudumuzdaki sistemler, yadımlama, hürriyet kasidesi, para arzı, deli otu, genetik bilimi, insan sesi, tcdd, kaynama, amiral, kitap özeti şaban h. çalış, pul boncuk işleme desenleri, paralel devreler, sütun, ağırlaşma,