ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› TOPLANTI YÖNETİMİ NEDİR
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     7 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 139848 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik TOPLANTI YÖNETİMİ NEDİR?
Çağımızda birey merkezli yönetim anlayışı artık geçerliliğini yitirmiş ve ekip anlayışlı yönetim düşüncesi yaygınlık kazanmıştır. Bu anlayıştan hareketle toplantı yönetimi katılımcı bir yönetim olarak tarif edilmektedir. Bu, yöneticinin karar alınırken ve uygularken ekibiyle hareket etmesi ve başarı ya da başarısızlığı ekibiyle paylaşması demektir.
Toplantı grup üyelerinin yaratıcılığına gereksinim duyulduğu için yapılmalıdır.

Toplantı iki kategoride ele alınmalıdır:
1. Bilgi verici toplantı
2. Sorun çözücü toplantı
• Sorunu tanımlama
• Çözüm üretme
• Değerlendirme ve karar verme
• Kararı uygulama
• Sonuçları değerlendirme
• Düzenli programlanmış yönetim toplantıları

TOPLANTILARLA KARAR VERMENİN YARARLARI
1. İnsanlar, toplantılarda kendilerini bir grup olarak hissediyorlar ve birlikte karar vermeleri sorumluluklarını artırıyor.
2. Toplantı iyi bir iletişim ve yaratıcılık aracıdır. İnsan kalitesinin iletişiminin kalitesiyle eşdeğer olarak kabul edilmektedir. Yaratıcılık, yeni düşüncelerin doğmasını sağlaması açısından önemlidir.
3. Etkili ve yenilikçi örgütler toplantılarla sağladıkları iletişimle etkinliklerini artırarak “doğru işi yapma” eylemine yönelirler.
4. Toplantılar örgütte, kişiler arası iletişim ve yönetsel iletişimi sağlayarak verimliliği ve etkililiği artırır.
5. Toplantılar örgütlerde takım ruhunun oluşmasında önemli rol oynarlar.
6. Katılımcılar birbirini etkiler; tecrübelerini, sorunlarını ve başarılarını paylaşırlar.
7. Toplantılarda gündeme alınan konularla örgütün hedefleri belirlenir.
8. Toplantılar örgüt üyelerinin işbirliğini ve anlaşmalarını sağlayabilir.

TOPLANTININ HEDEFİNİ BELİRLEME
Toplantı yapılmadan önce üzerinde düşünülmesi gereken sorular:
 Bu toplantı ile neyi amaçlıyorum ?
 Niçin toplantı yapıyorum ?
 Hangi sorunlara, hedeflere ve amaçlara değinmek istiyorum ?
 Amaçlarıma ulaşmak için hangi yolu izlemeliyim ?
 Sorunlarımı nasıl çözebilirim ?
 Toplantı yapmaz isem ne olur ?
 Belirlenen hedefleri başka bir yolla elde edebilir miyim ?
 Zaman kaybını en aza nasıl indirebilirim ?

TOPLANTI NEDENLERİ
 Bilgi alışverişi
 Birlikte karar verme
 Problem çözme
 Çatışmaları uzlaştırma
 Zorlamak
 Hukuk kararıyla anlaşmak
 Müzakere ve arabuluculuk
 Duyguları açığa çıkarma
 Tarafları uzlaştırma

TOPLANTININ PLANLANMASI
“Plansız toplantı yönetimi plansız bina yapmaya benzer”
Toplantı planlamacısının toplantıya hazırlık olarak yapacakları:
• Toplantıda baştan sona kadar neler olabileceğini, katılımcıların tutumlarını, tartışmalardan etkilenmelerinin nasıl olacağını önceden tahmin etmelidir.
• Toplantının amacını, başlangıç fikrini, toplantıdan neler beklendiğini ve toplantı konularını belirlemelidir.
• Gündemi yazmalı, her konu parçası için ayrılan zamanı belirlemeli, kimin nereye oturacağını düzenlemeli ve toplantı salonunun seçimini yapmalıdır.
• Toplantıda çatışmanın kimler arasında geçeceğini bilerek katılımcıların nerede oturacağ

Güncel Aranan Ödevler

hoyratça, merkeze bağlı yönetim birimleri, tasvir sanatı, yasama meclisi, müfsit, hatayın alınması, hasta raporu, stratejik derinlik, guatr, dadanma, etimoloji, hususuyla, ankara posta kodu, fesatlık, santrifüj pompa, aritmi, pascal, yurt sevgisi ile ilgili resimler, 2. abdülhamit, kefal, uçurtma, atletik, yergi, fitre, şeref sözü, ahmet hamdi şiirleri, amoni, ront, eskime, +magnetizma, ingilizce günlük konuşma dil, güzel duyu, top çeşitleri, gözlükçülük, razı gelmek, deniz suyu arıtımı, tren, katgüt, elektrik ve manyetizma, atom öss, ekonomik işbirliği girişimleri, dergi örneği, madeler, atatürk ve resim, batıl inançlar, örme kumaş, cumhuriyet bayramı, sepet topu, enterprıse resource planıng, arshimedes, 1. yeniciler, müteallik, pascal ilkesi, eleştirel dinleme, itmam, sahiplik, hata vuruşu, asıl vurgu, doğruca, hızlanış, çemberde alan, geometri öğretimi, sulu göz, Namibyalı, silo, küflü, sözlükçü, barınaklar, petrol ürünleri, 7. sınıf test, fasulye yetiştirme, rahat duruş, uygunsuz, şehvet, türkiye ekonomisini etkileyen faktörler, su basıncı, turkce, yarış kayığı, poliüretan, kalori miktarları, baş yastığı, dinimiz ve yardım, ruhsuz, enflasyon ve büyüme, 1 hektar, ekvator, özel kesim, deizm, pakt, coçuk gelişimi tez, excel sınav soruları, vista, dairenin alan hesabı, iletişim teknolojileri, bilgisayar piyes, kabartmak, antrenman programları, 80 günde devrialem, atatürkün yaptıkları, bağımsız türk devletleri, yumuşaklık, ihtar etmek, mikroklima iklim, inşaat çivisi, atom ve periyodik cetvel, diş sağlığı, reklamların yararları, yonga levha, temsilci, efsan e nedir, boğaz antlaşmaları, iadeli taahhütlü posta, dernekleşme, 5 carpi 8, feshedilme, nedamet, diken diken, 0414, karafaki, içi sürmek, sandıklama, battalname, tümör nedir, cari işlemler, şalvar, avukat, din anlayışı, ahenksiz, önyargı, demografi, fışkı, bilgisayar piyasasi, çokça, büyüme ve ğelişme, göl olmak, iğ yağı, arkalıksız, mevsimler meyveler, çözümsel, ophiolite, pazarlama iletişimi modelleri, tesettür, kimyasal olayların çevreye verdiği zararlar, tartışma türleri, türkiye swot analizi, gramaj, yargılama usulü, bağışıklık çeşitleri, gerdirilmek, ülkeler ve çocukları, elektromotor, formen, dokunulmaz, haritalar ve çeşitleri, kuranda insan, antivirüs, women managers, ırmak, batı müziği, insan doğa, istiklal marşının yazılması, bakalorya, asit yağmurları ve etkileri, sürülüş, çöküm, götürülmek, Nogayca, sırma saç, yirmiiki, çicekler gece ne yapar, kutup iklimi, 2007 oks, kamelya, kaz, esnaf, murat çelik, cidden, istikrarlı, radyasyonun etkileri, mütehassis, gramofon, havasızlık, geometrik diziler, kolluk, 2 yıllık, eskiden haberleşme araçları, coğrafi keşiflerin önemi, benzoin, iyonyalılar, kamuoyu araştırması, meşru, mümessil, microsoft office, gorki arkadaş, tıbbiye, acemaşiran, tehyiç, ahmet kutsi tecer, canlıların azalması,