ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› TOPLANTI YÖNETİMİ NEDİR
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     7 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 139848 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik TOPLANTI YÖNETİMİ NEDİR?
Çağımızda birey merkezli yönetim anlayışı artık geçerliliğini yitirmiş ve ekip anlayışlı yönetim düşüncesi yaygınlık kazanmıştır. Bu anlayıştan hareketle toplantı yönetimi katılımcı bir yönetim olarak tarif edilmektedir. Bu, yöneticinin karar alınırken ve uygularken ekibiyle hareket etmesi ve başarı ya da başarısızlığı ekibiyle paylaşması demektir.
Toplantı grup üyelerinin yaratıcılığına gereksinim duyulduğu için yapılmalıdır.

Toplantı iki kategoride ele alınmalıdır:
1. Bilgi verici toplantı
2. Sorun çözücü toplantı
• Sorunu tanımlama
• Çözüm üretme
• Değerlendirme ve karar verme
• Kararı uygulama
• Sonuçları değerlendirme
• Düzenli programlanmış yönetim toplantıları

TOPLANTILARLA KARAR VERMENİN YARARLARI
1. İnsanlar, toplantılarda kendilerini bir grup olarak hissediyorlar ve birlikte karar vermeleri sorumluluklarını artırıyor.
2. Toplantı iyi bir iletişim ve yaratıcılık aracıdır. İnsan kalitesinin iletişiminin kalitesiyle eşdeğer olarak kabul edilmektedir. Yaratıcılık, yeni düşüncelerin doğmasını sağlaması açısından önemlidir.
3. Etkili ve yenilikçi örgütler toplantılarla sağladıkları iletişimle etkinliklerini artırarak “doğru işi yapma” eylemine yönelirler.
4. Toplantılar örgütte, kişiler arası iletişim ve yönetsel iletişimi sağlayarak verimliliği ve etkililiği artırır.
5. Toplantılar örgütlerde takım ruhunun oluşmasında önemli rol oynarlar.
6. Katılımcılar birbirini etkiler; tecrübelerini, sorunlarını ve başarılarını paylaşırlar.
7. Toplantılarda gündeme alınan konularla örgütün hedefleri belirlenir.
8. Toplantılar örgüt üyelerinin işbirliğini ve anlaşmalarını sağlayabilir.

TOPLANTININ HEDEFİNİ BELİRLEME
Toplantı yapılmadan önce üzerinde düşünülmesi gereken sorular:
 Bu toplantı ile neyi amaçlıyorum ?
 Niçin toplantı yapıyorum ?
 Hangi sorunlara, hedeflere ve amaçlara değinmek istiyorum ?
 Amaçlarıma ulaşmak için hangi yolu izlemeliyim ?
 Sorunlarımı nasıl çözebilirim ?
 Toplantı yapmaz isem ne olur ?
 Belirlenen hedefleri başka bir yolla elde edebilir miyim ?
 Zaman kaybını en aza nasıl indirebilirim ?

TOPLANTI NEDENLERİ
 Bilgi alışverişi
 Birlikte karar verme
 Problem çözme
 Çatışmaları uzlaştırma
 Zorlamak
 Hukuk kararıyla anlaşmak
 Müzakere ve arabuluculuk
 Duyguları açığa çıkarma
 Tarafları uzlaştırma

TOPLANTININ PLANLANMASI
“Plansız toplantı yönetimi plansız bina yapmaya benzer”
Toplantı planlamacısının toplantıya hazırlık olarak yapacakları:
• Toplantıda baştan sona kadar neler olabileceğini, katılımcıların tutumlarını, tartışmalardan etkilenmelerinin nasıl olacağını önceden tahmin etmelidir.
• Toplantının amacını, başlangıç fikrini, toplantıdan neler beklendiğini ve toplantı konularını belirlemelidir.
• Gündemi yazmalı, her konu parçası için ayrılan zamanı belirlemeli, kimin nereye oturacağını düzenlemeli ve toplantı salonunun seçimini yapmalıdır.
• Toplantıda çatışmanın kimler arasında geçeceğini bilerek katılımcıların nerede oturacağ

Güncel Aranan Ödevler

endülüs emevileri, betimleme hikayeleri, gençlerle başbaşa, beher, husul, yönetim organizasyon, baba, sözde, küresel simetri, avcı otu, asitler ve bazların açıklanması, aşık veyselin h, bilinmeyen şaheser, akıl etmek, rejisör, 19 yy osmanlı devleti, inzimam, enzimler, anlaşılma, ahı çıkmak, mustafa kemal çocukluk anıları, avaz, komiser yardımcısı, atatürkün sosyal bilgiler, camii, 5. sınıf ışık ve ses, kilit taşı, karanlık dönem türkçesi, kayıkhane, büyüme ve gelişme, doğal ve yapay ses kaynakları, insanoğlu, deve dişi, kültür kavramı, özdeşleşme, özen, yusuf ile züleyha, anadoluda deri, amme hukuku, yıl sonu faaliyet raporu, gereksinme, dünya ticaret örgütü, yüzler ve yüzey, görele lisesi, cümlede anlam soruları, Hüt, kişi hak hürriyet ve sorumlulukları, asur, tevzi etmek, hattat, türkçe ile ilgili atasözleri, nezahet, hür, şarıltı, hacim hesaplamaları, fidan boylu, asma kilit, maliye politikası, özdeksel, şekerlenmek, hüsnü talil, spiral, metretül hesaplam, hidroelektirik enerji, aile sevgisi resimleri, kuyucu, heyecanlı, kahraman, metin sönmez, çenek, kumaş hataları, boşalım, olmak, tutuk, vakit, balyoz, geometri ispatları, hanımefendi, eko sıstem, caq, 11 sınıf ekonomi, anamalcı, gülme, ortadoğu işbirliği, robinson cruose, exper sınav soruları, metallerin elektrik iletkenliğinin sıralanışı, cahit uçuk, oynatım, 1.sınıf ödev, balık pulluluk hastalığı, saten, denk, itfa, efsane nedir, peşin yargı, akarsu üzerindeki barajlar, bilgisayar staj defter, masa tenisi kuralları, ateş, moda meslek lisesi, makale analizi, terapi teknikleri, atatürkün çevre sözleri, şokola, kavgalı, almamazlık, müslüman türk bilim adamları, söz gelmek, deforme, mıknatıs, dayılık, atatürk ilkeleri ve müzik, edebiyat ve gerçeklik, eli sopalı, çöplü, cözümlü soru, osmanlı bestekârları, deve kini, güneşli, tarih lise 1, edebiyat-tarih ilişkisi, özveri, arşın, tiyatro oyunu, türkiye su kaynakları, kiş mevsimi, polarizasyon, iplikçilik, kekelemek, nifak, elveda gül sarı, okan bal, doğruda açilar, kromozon, tuval, galerici, büro web hizmetleri, parıltı, dna rna atp, arabanın icadı, 1. meşrutiyet dönemi, hoşnutluk, eğinti, oksi gaz, sabur, baraj nedir, tarihi eserin yapımı, şerefsiz, piskoloji, sevgili doktor, tarçın, paylaşılmak, eğitim gönüllüleri vakfı, ilyada destani, uyarım, orman, hoşnut, uyanıklık, .net, felç olmak, bakım yurdu, oyunculuk, have to, kapalı hece, asya ülkeleri genel özellikleri, ses kalınlığı, teslimat, dişlenme, tanışmak, üçgen kesen teoremler, çikolata makinaları, kişi hürriyeti, geniş zamanlar, dostoyevski suç ve ceza, gülsarı, ayı hayvanı, isim tabanı, maxwell denklemleri, aklı karalı, excel soruları, septızm, dinsel, kalın kafa, saat ve takvim, ingilizce günlük konuşma dil, diş buğdayı, sergilenmek, hidrolik pres devresi, elektrod, konşimento, kabakulak, iyesi olmak, türkiyede mantık çalışmaları, türkcenın sırları, ariyet, sarhoşlar, goruntu ısleme, şahmaran,