ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ İLETİŞİMİ
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     8 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 138652 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ İLETİŞİMİ
Birçok araştırma akademik başarı ve öğrenci davranışlarının öğretmen-öğrenci ilişkisinin kalitesinden etkilendiğini göstermektedir. Öğrenciler genellikle içten ve samimi öğretmenleri tercih etmektedir. Olumlu öğretmen-öğrenci iletişimi öğrencinin okula karşı olumlu tepkileriyle çok yakından ilişkilidir. Olumlu öğretmen-öğrenci iletişimi akademik başarının artmasını sağlarken, olumsuz öğretmen-öğrenci iletişimi de başarısızlığın ve istenmeyen davranışların en önemli kaynaklarından birisi olarak görülür. Öğretmen-öğrenci ilişkisinin niteliği öğrencilerin akademik başarısı ve okulda gösterdikleri olumlu ve olumsuz davranışlar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Etkili iletişim becerilerine sahip olma hem öğrencilerle iyi bir iletişim kurmamıza yardım eder, hem de kendi kişisel ihtiyaçlarımızı daha etkili bir şekilde karşılama ve mesleki amaçlarımıza ulaşma imkanı verir. Bir öğretmenin iletişim becerilerini onun öğrencilerle doğal, samimi ve içten ilişkiler kurmasına yardım eder. Bu ilişki, hem öğretmen hem de öğrenci için sınıf ortamında etkileşimi ve öğretme-öğrenme etkinliklerini daha bir anlamlı, zevkli ve doyum sağlayıcı kılar. Etkili iletişim becerilerine sahip bir öğretmen öğrencilerini daha iyi anlar, onları daha kolay kabul edebilir ve öğrencilere karşı daha olumlu duygulara sahip olur. Böyle bir iletişim ortamında öğrenciler de öğretmenlerine öğrenmeye ve aktarılanlarına karşı olumlu tutum ve davranışlar geliştirirler.
ETKİLİ ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ İLETİŞİMİNİN KURULMASI
Öğrenciler sınıf ortamında fiziksel güvenlik yanında duygusal olarak da güvende olmak isterler. Bu duygusal güvenliğin sağlanması için öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilmeleri, bir grubun üyesi olarak değer görmeleri ve birey olarak kendilerini değerli hissetmeleri gerekir. Öğretmenler oluşturdukları iletişim ortamıyla ve bir model olarak, öğrencilerin kendilerini ifade etmelerinde ve kendilerini değerli görmelerinde önemli bir role sahiptir. Saygılı, güvenli ve teşvik edici bir iletişim biçimi bireylerin kendini değerli gördükleri ve kabul edildikleri bir sınıf ortamı oluşmasını sağlar. Etkili öğretmen ve öğrenci iletişiminin kurulmasında öğretmenin üç temel iletişim becerisine sahip olması gerekir.
1. “Açık ve saydam” ilişki kurma becerisi.
2. Gönderme ya da konuşma becerileri.
3. Alama yada dinleme becerileri.

Açık ve Saydam Olma Becerisi.
Bu konuda sorulması gereken önemli soru “öğretmenlerin öğrencilere ne derece açık olmak ve yakın olmak isledikleridir.” Öğretmen-öğrenci arasında açıklık yönünden üç çeşit iletişim biçiminden söz edilebilir.
1. Açıklığın tam olduğu ilişki. Bu tip ilişkide öğretmenler kişisel kaygı ve değerlerini öğrencilerle paylaşırlar.
2. Okul ortamına ilişkin duygular ve davranışlarla ilgili açıklığın olduğu, ilişki. Bu tip ilişkide, öğretmen yerine göre öğrencileriyle okul dışındaki yaşantısını da paylaşır.
3. Rollere dayalı açıklığı merkez alan ilişki. Bu yaklaşımda kişisel duygular ve yaşantılar paylaşılmaz, fakat sadece sorumluluklar ve görevler yerine getirilir.
Birinci tip öğretmen-öğrenci ilişkisini en çok yeni göreve başlayan öğretmenlerde görmek mümkündür. Genellikle yeni öğretmenler öğrencilere daha açıktırlar ve öğrencileriyle daha fazla kişisel ilişki kurarlar. Bir yandan da öğrencilerle neleri ve ne derece paylaşabileceklerini anlamaya çalışırlar. Kullandıkları dil öğrencilerinkine daha benzerdir. Buna benzer ortak noktaların fazlalığı, öğretmenle öğrenci arasındaki yakınlığı arttırır ve rahat bir ilişki kurulmasına yardımcı olur
Fakat burada belirtilmesi gereken önemli bir nokta, orta öğretimde çalışan öğretmenlerin öğrencilerin ilgileri veya okul dışındaki faaliyetleri ile çok fazla içli dışlı olmamaları gerektiğidir.
İkinci tip öğretmen-öğrenci ilişkisinde öğretmenler öğrencileriyle katıldıkları kültürel faaliyetleri paylaşırlar, çocuklarıyla yaşantısından bahsederler, boş zamanlarında ne yaptıklarını anlatırlar. Bu tip öğretmenler oldukça açıktırlar, sınıfta meydana gelen olaylarla ilgili duygularını açık bir şekilde ortaya koyarlar.
Öğretmenlerin sınıfta açıklığın bir modeli olması beklenir. Bu konuda öğretmen adayı bir uygulama öğrencisinin başından geçen yaşantı güzel bir örnektir. Bu öğretmen adayı sınıfta bazı şeylerin yanlış gittiğini ve sınıfta olan çatışmasını çözmek için sınıfın karşısına geçip açıkça duygularını ortaya koymuş ve tartışmıştır. Bundan cesaret alan öğrencilerden birisi aday öğretmene olan kızgınlığını daha

Güncel Aranan Ödevler

safsatacı, sıvıların kaldırma kuvvetı, msn alma, bariyer kaplama, atlı spor, cahit sıtkı tarancı ziyaya mektuplar, suna boylu, cezerye, cinli, muharrir, gsm bts, para dökmek, sanatsal akımlar, desensiz, kuvayimilli, deneyimli, millet vekilleri, bilimin zararları, selin zararları, kaynak suları neden sıcaktır, modüllü, riyasız, muhzır, hafızlık, göçmen kuşlar, mıchael faraday, samimiyet, Kazakça, realizm, iç çekmek, helvacı, eyüp sultan cami, öklid teoremi, üzümsü, vahşetın cagrısı, inme, ruhî, kartal anadolu lisesi, döşetmek, viskozite, ataturk sozler, 29 ekim, aplik, anamalcı, elektrik enerjisinin nakli, nalbant, ön sezi, italyan kıyafetleri, peder, kefalet, zembil, www.gençbilim.com, rönesans döneminde resim sanatı, giyim, mevzi, kanser resimleri, kren hesabı, okyonuslar, lisp, insan haklarının korunmasında sivil toplum kuruluşları ve işlevleri, okul öncesi staj raporu, anı yazısı örnekleri, ışık kaynakları, siemens plc, sesçil, sakatlanma, atatürk şiir, aktarmak, istanbul tarihi ingilizce, çıkmış oks soruları, maliyet muhasebesinde enflasyon ortamı, nizip, şalvar, ev eşyası, siderit, 0312, Kübalı, dikilmek, damarlar, kelem, 2. sınıf matematik, cumhur başkanı, ninni, şalvar gibi, kalsiyum, edib ahmed, turp otu, aristoteles, e ile meyva ismi, çıpı çıpı, insan olma bilinci, toplum görevleri, istanbul fethi resimleri, revaç, muhteşem, edirne tanıtımı, ademden önce, tevkifat, dağıtım evi, aylık ücret bordrosu, risk analizi, serpmek, birinci dereceden bir bilinmeyenli denklem, almanya tarihi eser, türk eğitim sistemi sorunları, insan resimleri, çivi imalatı, lazerle kesme, işletme banka stajı, yassı, edinç, işgaller, yapay bağışıklık, akp, şelâle, göçme, çinlilerin kıyafeti, arı türleri, amip nedir, anonim şirketler, ceo, çiçek tozu, komik tiyatrolar, yağlı bitki, keçiler, javascript, multivariate, tenis oyun kuralları, hz.muhammedin savaşları, yüzey hazırlama, hah, delibaş, baralar, düzlemde bir noktanın koordinatları, basit kesrin tanımı, mantarların biyolojik, açık öğretim çıkmiş sorular, oss sistemi, iteleme, krep, gezici, inşaat ve inşaatlarda kullanılan malzemeler, temek, zayıflatma, tarak otu, nite, söyleme, vestel staj raporu, adapte, dejenere, 1961 anayasa, hayvan ıslahı, arşimed prensibi, taşıtma, kimya teorisi, tenoloji, spor fizyolojisi, ingilizce günlük konuşma dil, bu kitabın özeti, duyunu umumiye, 90ların, defter yapimi, tasarım nedir, vektörler, şarkiyatçılık, kimyasal tepkimelerde enerji, eylemsizlik momenti, para politikaları, denklemlerle ilgili sorular, makro, ekolojik sistem, depresyon ve diyabet, envestisman, geleneksel türk sanat müziği, pişmanlık, konfeksiyon, 19 mayıs konuşmaları, gizli bahçe, dırıltı, hidrosefal, cocuk eğitimi, fürüzan, ahmed paşa, silindir soruları, pil çeşitleri, terekküp, türk ve dünya edebiyatında mektup türü, müsademe, halk kültürü, bal kabağı, pürtüklü, kore savaşı, alphonse daudet, yönelge, gelişen ülkelerde döviz kuru sistemleri, öngörme, çimen, kuşaklararası çatışma, kafes,