ÖNEMLİ UYARI : (IP KONTROLLÜ ÜYELİK GÜVENLİĞİ)

Giriş yaptığınız üyelik bireysel olarak sadece 1 (bir) kişilik kullanıcının kullanımı içindir. Üyeliklerimiz kurumsal değil kişiseldir. Giriş yapıldıktan sonra aynı kullanıcı adı ve şifre ile başka bir IP numaralı kullanıcı girişi yapılırsa üyeliğiniz otomatik olarak BLOKE olur. Lütfen şifrenizi paylaşmayınız. Üyeliğinizi giriş yaptıktan sonra “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yaparak başka bir yerde, başka bir bilgisayarda kullanmanızda sakınca yoktur. Şifrenizi ailenizden biri kullansa dahi sistem aynı anda birden fazla giriş yapılmasına izin vermeyecektir.

Eğer bu üyelik size ait değilse lütfen “GÜVENLİ ÇIKIŞ” yapınız. Aksi taktirde şifresini sizinle paylaşan gerçek üyenin üyeliği BLOKE olacaktır.


Okudum ve Kabul Ediyorum

Hesap Sahibinin Zarar Görmemesi İçin Çıkış Yapmak İstiyorum

Yardım Merkezi
 

› BEDEN EĞİTİMİ 8. SINIF ILLIK PLANI
Kaynakça()  Resim-Sekil()  Tablo()     5 Sayfa  [ Geri Dön ]

Dökümanı İndirebilmek İçin Üye Girişi YapınızHenüz Üye Değilseniz Buraya Tıklayıp Üye Olabilirsiniz
Önemli NotSitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen yardım bölümümüzden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için dosya numarasını mesajınıza ekleyiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No : 111789 - Dosyanın Siteden Kaldırılması İçin Buraya Tıklayınız

İçerik ÜNİTELENDİRİLMİŞ YILLIK PLAN
OKULU : DERS : Beden Eğitimi
ÖĞRETİM YILI: 2004-2005 SINIFLAR: 8 A,B,C
SÜRE

HEDEFLER

DAVRANIŞLAR
ÜNİTE VE KONULAR
ÖĞRNME VE ÖĞRTME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ
EĞİTİM TEKNOLOJİ LERİ ARAÇ VE GEREÇLER
DEĞERLENDİRME (Hedef ve Davranışlara Ulaşma Düzeyi)
AY HAFTA SAAT
ARALIK KASIM EKİM EYLÜL 3 2 Dersin düzenini kavrayabilme. Beden Eğitimi ve Spor ile ilgili sözleri açıklayabilme. Dersin işlenişi Atatürk ve spor Düzanlatım,
Model gösterme Örnek kıyafetli öğrenci Bed.Eğit.Dersinde spor kıyafet giymenin önemi nedir?
4 2 4-Düzen alıştırmaları ve temel jimnastik duruşları ile ilgili koordinasyonu geliştirebilme. Yerinde sağa sola geriye dönme
Çeşitli geometrik dizilmeler
Derin kolda dairevi dizilme Ünite:DÜZEN ALIŞTIRMALARI
Dizilme ve sıralanmalar Anlatım, Komut, Alıştırma Okul bahçesi Geniş kolda birerli sıradan ikişerli sıraya geçme.
Derin kolda birerli sıradan ikişerli sıraya geçme.
5 2 1-Temel jimnastik duruşları ve buna bağlı duruşları yapabilme Diz üstü duruşu yapma
Çömelik oturuşu yapma Temel cim. Duruşları ve buna bağlı duruşlar Anlatım, Komut, Alıştırma Okul bahçesi Diz üstü duruş ve çömelik oturuş sırasında vücudun konumları hakkında bilgi verme.
1 2 2-Verilen komutlara uyma yerinde ve çabuk karar verebilme. Tempoyla yürüme Yürürken komutla durma
Yürürken çark etme Yürüyüş ve dönüşler Anlatım, Komut Alıştırma, Okul bahçesi Yavaş ve tempolu yürüyüş sırasında çark etme.
Verilen komutlara uyma
2 2 7-Koşular ile ilgili temel beceriler edinebilme Olduğu yerde koşar gibi bacakları ve kolları çalıştırırken verilen komut ile hızlı koşma Tek, eşli ve grupla alçak çıkış yapma Ünite:KOŞULAR
Hız koşuları Anlatım, Komut, Alıştırma Okul bahçesi Hız koşuları kaça ayrılır?
Kaç çeşit çıkış vardır?
3 2 8-Koşular ile ilgili koordinasyon geliştirebilme.
9-Koşular ile ilgili sürat ve çabukluğu geliştirebilme Çevrilen ipin altından koşarak geçme ‘’S’’ çizerek koşma
40-60 m hız arttırarak koşma Sıçramalı adımlarla hızlı koşma Engelli koşular
Bayrak koşuları Anlatım, Komut, Alıştırma, Gösterim Okul bahçesi, Engeller, bayrak Süratli koşarken eşiyle bayrak değiştirme.
4 2 ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
(Ölçme ve değerlendirme Düzen alıştırmalarından ve koşulardan yapılacaktır)

Seksek veya sıçramalı koşulardan düz koşuya geçme
Koşu içerisinde verilen uyarı ile kendi ekseninde çeyrek, yarım ve tam dönüp koşma
Dizleri kalça yüksekliğine çekerek hızlı koşma
Alçak ve yüksek çıkıştın 60-70 m hızlı koşma
Orta mesafe koşuları
Anlatım, Komut, Eşli
Okul bahçesi, Orta mesafe koşuları hakkında bilgi verme.
Ara dinlemelerle 15-20 dk koşma
Hafif tempoda 1500-300 m sürekli koşma Orta mesafe koşuları Anlatım, Uygulama Okul bahçesi, Devamlı koşular yapabilmek için ne yapılması gereklidir?
Uzun atlamanın yarışma kurallarını söyleme
3 adım atlamanın yarışma kurallarını söyleme
Halatı tuttuktan sonra kasa üstünden sallanarak yumuşak zemine atlama
12-16 koşu adımından sonra işaretli alana basarak tek ve 3adımla uzağa atlama
ÜNİTE :ATLAMALAR
Uzun atlama
Anlatım, Komut, Eşli Yöntem
Okul bahçesi, Uzun atlama kuralları nelerdir?

Koşarak belirli aralıklarla dizilen araçlar üzerinden sıçrayarak geçme
Hız koşusundan sonra uzun atlama
Uzun atlama Anlatım, Komut yöntemi Okul Bahçesi Hız aldıktan sonra belirtilen bölgelere atlayınız.
Çok çabuk şekilde tek bacakla sekme
Sıçramalı adımlarla hızlı koşma Üç adım atlama Uygulama,Komut, Gösterim Okul bahçesi Uyarılar ile atlamalar yapınız.
ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME
(Ölçme ve değerlendirme KOŞULAR VE ATLAMALARDAN yapılacaktır)
Gülle atmanın yarışma kurallarını söyleme
Disk atmanın yarışma kurallarını söyleme
Atış alanında serbest atış yapma
Atış alanında ritme uyarak atış yapma ÜNİTE: ATMALAR
Gülle ve disk atma (teorik olarak işlene) Anlatım, Soru-cevap Okul Bahçesi, Gülle, Disk Atma branşlarını söyleme?
Güllenin ağırlığını söyleye bilme.
Atış alanında ritme uyarak hedefe atış yapma
Atış alanında gülle atma
Atış alanında disk atma
Dönerek saplı top atma
Gülle ve disk atma
Anlatım, Komut, Gösterim
Okul Bahçesi,
Gülle İstenilen hedefe atış yapma.

Gergin bacak geriye yuvarlanma
Kartvil yapma
Yüksek kasadan

Güncel Aranan Ödevler

gömü, aihm, armada, süs bitkisi, oyma akıl, açılım, makamlar, gitarın tarihi, koni, kömür, lastik tekerlekli, could, ilkokul matematik testi, sadelik, kimyasal tepkimelerde enerji, düğün alayı, geçmez akçe, Sinolog, üstün dökmen küçük şeyler, yaşam koşulları, yüzey ve hacim ölçüleri, superlatives, verem, metoroloji, mağralar, reaya, emile zola meyhane, asimtotik, matbaacılık, izlenme, avuntu, irca, memuriyet, marketing management, romeo ve jüliet, ikram, dönüşlü, dogru ışın dogru parcasi, pastoral şiir, sabit maliyet, çağdaş devlet, elden ele, ibra, emek vermek, karenin bulunuşu, fondöten, ölçtürme, hiyerarşi, leylanın evi, tilki ile karga, canlıların farklılıkları, eli değmek, kılıçlama, gramafon, anadolu medeniyetleri sana, dümenci, tiğ, heba etmek, mesrur, alsas loren, haberleşme aracları, elektra, namık kemal vatan makalesi, doygu, serian, faktor analızı, basketbol serbest atış çizgisi, cdı motor, uyaklar, sunay akın, ilk gazete, işletme defteri, tartmak, akort, cahıt sıtkı tarancı, plotter, öşür, sıyrılış, aklî, sürgün olmak, kaza çeşitleri, gün koymak, önemlice, pentatlon, sürüm sürüm, cnc tezgahlar için programlar, demokratik cumhuriyet, katlı, vatandaslık, para ne işe yarar, taşıtmak, charlotte bronte jane eyre, cumhuriyetten önce yönetim, alfa edison, atatürkün annesi ve babası, aydın ili, seyh galib, fantezi, çubuk ağacı, cihangirlik, polimerler, takıntısız, sıcaklık dağılışı, ağaç küpesi, gud hastalığı, köylü kentli, cinsel sağlık, dagın otekı yuzu, sömürmek, modern üretim teknikleri, pekiyi, idarî, germek, sekizgen alan hesabı, miyavlamak, programın değerlendirilmesi, sadik, çin teknoloji, fare deliği, gaziler günü, implant malzeme, gönye yapımı, bölüm, bölünen, bölen nedir, yurtdışı dergileri, presenta, takoz, tallahi, hacimsiz, maden sanati, akıl yormak, destekleme, kara tahta, ürün kapasite yönetimi, hayatı toprak besler, cam tavlama, ruhsatsız, pıano, cumhuriyet ile ilgili şiir, uluslararası iktisat, killi, tamirat, bağışıklık sistemi, el altında, dağ koyunu, tasa etmek, aydınlatma teknolojileri, ab enerji, paketlemek, sinekli bakkal tahlil, müellefat, arzulamak, ray, karenin bulusu, başbakan ve cumhurbaşkanın görevleri, afiş asmak, kuyruk soruları nasıl yapılır, zehretme, papağanlık, eğitim örgütleri, aviyonik, paylaştırma, zein, yabancı destan, windows 98 kurulumu, çocuk kalbi hikayesi, gönlü gani, sarı ırk, dolanmak, minitab, açık hava basıncının, atatürkün ölçülerde yaptığı değişikli, ısıtıcı, öğretim birliği ve fırsat eşitliği, utopya, faraş, öldüresiye, parmaklık, elek, hafta, semiyotik, çağlar, eksiltmek, bakıcılık, büyüme faktörleri, 19 yuzyılda istanbul hayatı, işi düşmek, adsorbsiyon, akdeniz bölgesi tarihi eserleri, 2 bilinmeyenli denklemler soruları, sinizm, hapis, hançerleme, meyve dışı, amatörlük, geniş alan ağı resimleri, her karşı tarafın bir karşı tarafı vardır, yazının icadı, iç merkez, abuli,